DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Armin Gulden Land (Tim)

 

Vítám Vás na stránkách o mých psech a životě s nimi    

 Vše začalo počátkem roku 1990, kdy jsem si domů, ještě tehdy v Liberci donesla svoje první štěňátko. Protože jsem bydlela u rodičů, byla celkem „tvrdá“ kritéria pro to, jaký pejsek má být (co do velikosti, délky srsti atd), protože jsme bydleli v bytě v paneláku. A tak se k nám dostal malý knírač p+s Askan, celým jménem Askan Ještědský potok.  Vzhledem k nesprávnému skusu jsme se nemohli věnovat výstavám, zato jsme pronikli do tajů výcviku, což mě vydrželo vlastně dodnes. S počátky výcviku jsme se seznámili na kynologickém cvičišti v Chrastavě, kam mě dovedla kamarádka Alena (ch.st. „Z Temného hvozdu“). Zde jsme začali všestranným výcvikem, ve kterém jsme dále pokračovali na libereckém cvičišti v Pavlovicích a přes výcvikové tábory s knírači jsem se dostala i k výcviku záchranářskému, který se nakonec stal mojí prioritou s dalšími psy.

   Studia mě zavála do od Liberce vzdáleného Brna, kde jsem nakonec zůstala a zde po studiích jsem si pořídila pejska již cíleně na záchranářský výcvik, středního knírače Atrina (Atrey Bohemia Ness). Povahově to byl „střeďák“ se vším všudy, šikovný, ale velice tvrdohlavý, ale nevzdali jsme to. Základnou pro výcvik se stal cvičák KK Zetor Brno, pro záchranářský výcvik Záchranná brigáda jihomoravského kraje patřící pod SZBK , nyní jsme členy KZJ (Kynologická záchranná jednotka ČR) se sídlem v Brně.

   Oba knírači Askan i Atrin už mě bohužel opustili, dožili se úctyhodného věku (15 a 12 let), v současné době se věnuji psímu parťákovi Timovi (Armin Gulden land), plemene border kolie.

   Moji psi jsou také především společníci, takže nejsme každý týden někde na závodech nebo na zkouškách ale třeba jen na výletech a mezi lidmi...

 

 

 

 

 Irena Málková

Brno - Nový Lískovec

   irena.malkova@seznam.cz